adalar bayan uyarıcı

adalar bayan uyarıcı

adalar bayan uyarıcı

Adalar, İstanbul ilinin güneyinde yer alan bir dizi takımadadan oluşan bir ilçedir. İstanbul ilinin nüfus bakımından en küçük ilçesidir. İstanbul Adalar ilçesine bağlı herhangi bir köy yerleşimi ya da belde bulunmamaktadır.

İstanbul ilinin güneyinde yer alan Adalar ilçesi’ne ulaşım sadece düzenli olarak sefer yapan vapurlarla gerçekleştirilir. Çünkü; Adalar,  Marmara Denizi ile çevrilidir ve kara yoluyla ulaşım bu nedenle söz konusu olamamaktadır.

İstanbul ili Adalar ilçesi toplamda dokuz adadan oluşur. Nüfusu çok azdır. Yerleşik hayat fazla yoktur. Ancak; günübirlik olarak sürekli ziyaretçi almaktadır. Hava koşulları nedeniyle bazen ulaşım söz konusu olmaz.

adalar bayan uyarıcı

Adalar, tarih ve doğa turizmi açısından İstanbul ilindeki en önemli ilçelerin başında gelir. Adalar’da tarihi bir rum okulu bulunmakta, eski tarihi evler bulunmaktadır. Doğası adeta göz doldurucudur. Bu ilçe içinde bu doğal güzellikleri korumak adına araç kullanılmasına izin verilmemektedir. Adalar içinde sadece bisiketle ve kiralanan faytonlarla ulaşım gerçekleştirilebilir.

İstanbul ilinin güneyinde bulunan Adalar ilçesi’nde ulaşımın bu şekilde sağlanmasının nedeni Adalar’ın doğal güzelliğinin bozulacağı endişesi ve tabii ki tarihi dokusuna uygun hareket edilmesi gerektiğindendir. Bu sebeple Adalar ilçesi’nde oto kiralama konusunda herhangi bir firma faaliyet göstermemektedir.

 

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir