CİNSEL SAĞLIK

CİNSEL SAĞLIK

CİNSEL SAĞLIK

        Sexshop ülkemizde her ne kadar yadırganan bir mağaza şekli olsa da bir o kadar da tüm kişilere gereken malzemelerin satıldığı ihtiyaç dâhilinde olan eşya ve aletleri satan bir mağazadır. Cinsel sağlık ve fantezi ürünleri satan yerlere ülkemizde büyük bir önyargıyla yaklaşılıyor ancak bir o kadar da bu mağazaların müşterileri fazla. Ancak bu önyargı yüzünden kimse özgür iradesiyle ve cesaretle bu mağazaların içine girip yüz yüze alışveriş yapamıyor ve genellikle internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar.

Ancak bu durum da bize gösteriyor ki bu tarz mağazaların herkesin ihtiyaç duyduğu mağazalardır. Sexshoplarda cinsel rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan sağlık bakanlığı ve tarım ve köy işleri bakanlığından onaylı ürünler, seksten korkan seksle ilgili psikolojik problemler yaşayan kişilerin sekse ısınmasını sağlayan ürünler, cinsel organ temizliği ve bakımı ürünleri ve diğer yandan cinsel ilişkiyi renklendirecek fantezi ürünler satılmaktadır. Tüm bu ürün grupları da mutlaka aktif bir cinsel hayatı olan herkesin ihtiyaç duyduğu ürün gruplarıdır.

Teknoloji geliştiği müddetçe sex shop mağazalarında satılan ürünler de kendilerini geliştirmekte ve daha çok ihtiyaca özel ve konforlu ürünler satılmaya başlamaktadır. Bu tarz mağazalarda satılan ürünlerden öncelikli olarak vajina temizliğini sağlayan temizleyiciler, mendiller, yıkamak için özel jeller diğer yandan vajina beyazlatıcılar, vajina sıkılaştırıcı jel ve spreyler, vajina kaslarını geliştiren egzersizler yapmanıza ve bu sayede de daha sağlıklı bir vajina ve daha iyi bir seks deneyimi elde etmenize yardımcı olan pompalar satılmaktadır. Diğer yandan bu tarz sex mağazalarında göğüs büyütücüler, göğüs sertleştiriciler ve göğüslerdeki bozukluk ve sarkmaları iyileştiren krem ve spreyler de satılmaktadır.

CİNSEL SAĞLIK

Ve aynı zamanda bu tarz mağazalarda tamamen cinsel deneyimi renklendiren ürünler de satılmaktadır. Bunlar arasında cinsel ilişkiyi kolaylaştıracak kayganlaştırıcı jeller, vibratörler, şişme mankenler, fantezi iç giyim ürünleri, kostümler, masaj yağları ve afrodizyak etkili parfüm ve kremler satılmaktadır. Erkekler içinse geciktiriciler, cinsel performansı artıracak ürünler, penis büyütücüler ve prezervatifler satılmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra yine erkekler için şişme mankenler, mastürbasyon için titreşimli yapay vajinalar gibi ürünler yer almaktadır.

Diğer yandan seks shop mağazalarında herkesin satın alabileceği sıradan ürünler de yer almaktadır. Bunlar arasında gecelikler, sabahlıklar, iç çamaşırları, külotlar, seksi elbiseler, göğüs ucu kapatıcıları, ayakkabılar ve hatta peruklar ve saç tokaları bile satılmaktadır. Bunların dışında en bilinen doğum kontrol yöntemi olan prezervatifler ve rahatlatan, stres atan ve yorgunluğu alan aromaterapi masaj yağları da satılmaktadır. Ayrıca cinsel ilişkide fanteziye düşkün olan ve farklılık arayan kişiler veya çiftler için deri eldiven ve maskeler, deri göz bantları, kırbaçlar, kelepçeler, seks yatakları ve seks salıncakları gibi ilginç ve fonksiyonel ürünler de yer almaktadır. Kısacası bu tür seks mağazaları herkesin çekinmeden alışveriş yapıp aradığını bulabildiği normal mağazalardır.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir