En İyi Saç Uzatma Yöntemleri Nedir

En İyi Saç Uzatma Yöntemleri Nedir

Saç uzatma yöntemleri arasında en çok kullanılanları genellikle bitkisel yöntemler oluyor. Elbette çok sayıda kişi ek ya da kaynak saç da kullanabiliyor ama bunlar genellikle geçici çözümler oluyor.

Saç kadınların en önemli aksesuarı olduğundan kısa saç da uzaması geciktikçe sıkıntı olabiliyor. Özellikle çok geç uzayan saçları olan kişiler saç uzatmak için pek çok çareye başvuruyorlar. Bugüne dek saç uzatma konusunda en sık kullanılan yöntem badem yağı oluyor. Badem yağının saç iplerine bir pamuk yardımı ile sürülmesi saç diplerini ve köklerini beslediği için oldukça sağlıklı ve çabuk uzayan saçlara sahip olmak mümkün. Pek çok kişi badem yağı ile çözüm bulabildiği gibi, zeytinyağının da benzeri bir faydası var. Zeytinyağının bin bir şifası içinde saçları ve saç derisini saç köklerini beslediği bir gerçek. Bu nedenle saç kökleriniz için zeytinyağı kürü uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızın çabuk uzaması için eczanelerde satılan özel dermatolojik kürleri uygulayabileceğiniz gibi aynı zamanda havuç kürü gibi tamamen doğal ve bitkisel uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir