EN KÖTÜ GÜZELLİK ALIŞKANLIKLARI

EN KÖTÜ GÜZELLİK ALIŞKANLIKLARI

EN KÖTÜ GÜZELLİK ALIŞKANLIKLARI

Yapılan kötü güzellik alışkanlıkları ile güzelliğimize gölge düşürmeyelim…

Her bayan güzel görünmek için elinden gelen çabayı göstermektedir. Fakat bazen güzelleşmek uğruna edinilen alışkanlıklar ters tepki verebilmektedir.

Bayanların Devamlı Yaptığı En Kötü Güzellik Alışkanlıkları; 

  1. Duş sonrası saçları sarmak; saçların, güzelleşmesi ve güçlenmesi için her ne kadar kaliteli şampuanlar kullanıp, düzenli maskeler yapsanız da ıslak saçlarınızı her seferinde havluya sarıp bekliyorsanız gösterdiğiniz çabalar boşa gidiyor demektir. Islak saçların havluya sarılıp bekletilmesi ve havluyla kurutulması saçların küsmesine ve kırılıp yıpranmasına neden olmaktadır.
  2. Sivilce sıkma; herkesin zaman, zaman sivilceleri çıkabilir. Ancak pek çok bayan makyaj öncesi sivilceleri sıkıp makyaj ile kızaran yerleri kapatmaktadır. Tamam, bu işlem makyajda işe yarar, ancak makyajın temizlenmesi ile kendini belli etmektedir.
  3. Lastik bantlar; sıcak havalarda ve nemli günlerde kurtarıcı olarak görülse de saçlarınıza fazla zarar vermektedir. Lastik bant yerine, kumaş olanlarını tercih etmelisiniz.
  4. Kirli makyaj fırçaları; her bayanın kullandığı bir tanede olsa makyaj fırçası vardır. Ancak kirli olması halinde cilt sağlının bozulmasına neden olabilmektedir.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir