Estetik İle Güzellik

Estetik İle Güzellik

Estetik İle Güzellik

Estetik tıp dünyasında bir çığır gibi gelse de aslında hala ne derece bir müdahale olduğunu bilmiyoruz. Yaşı daha erken olan bu teknoloji ile burun göğüs kalça gibi bir çok vücut organına müdahale yapılabiliyor. Fakat silikon denen yabancı bir maddenin vücut içinde durması ne kadar sağlıklı olabilir. Sağlık açısından uzmanlarımıza güvensek de böyle bir sorunda onlar mesuliyet almayacaktır. Neyse konumuzu biraz güzellik açısından ele alalım.

Güzellik konusunda şüphesiz son zamanlarda estetiğin yeri çok büyüktür. Burun eğriliklerinde estetik çözümler çok işe yaramış ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Hatta son zamanlarda karın bölgesindeki yağları bazı tıbbi cihazlar ile alındığı da biliniyor. Bazı bayanlar estetik konusunu abartıp direk şu kişiye benzemek istiyorum diyenler bile oluyor. Bunlar her kadının arzusudur fakat bir insanın öncelikli konusu sağlık olmalıdır. Bir çok estetik doktoru göğüs bölgesine ve kalça bölgesine silikonlar koyabiliyor. Fakat son zamanlarda merdiven altı dediğimiz estetik doktorları da türemeye başladır. Bunlar genelde ucuz yaptığı için sağlığı önemsenmeyen kişiler tarafından seçiliyor. Son zamanlarda yeni teknoloji ile yeni silikon destekler üretildi. Bu silikonlar estetik operasyonları daha kolaylaştırırken bayanların ileride sağlık problemi yaşamasını da engelliyor.

Estetik İle Güzellik

Estetik konusunda aslında silikonun dışında bir çok operasyonda fazla risk olmasa da yinede ameliyattan kaçınmanızı öneririz. Fakat bazı vücutsal sorunlar için tabii ki gerekli bir hale gelmiştir. Estetik doktorlarınızı seçerken dikkat ederseniz bir sorun olmayacaktır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir