EVDE YAPILACAK DOĞAL CİLT BAKIMLARI

EVDE YAPILACAK DOĞAL CİLT BAKIMLARI

EVDE YAPILACAK DOĞAL CİLT BAKIMLARI

 

            Evde yapılacak doğal cilt bakımları, hem cildin beslenmesini sağlayacak, hem de bütçenizi sarsmadan bakımlı olmanın kapılarını aralayacaktır. Özel bir alışveriş yapmadan, sadece evde bulunan malzemelerle bile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Üstelik doğal malzemelerle yapılan cilt bakımları, çok daha sağlıklı olmaktadır.

 

Cilt bakımı için öncelikle, cildin kuru, normal, yağlı veya karma olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bundan sonra, problemlerinizin çözümünü daha kolay yapabilirsiniz. Evde yapılacak doğal cilt bakımları, sadece birkaç malzemeden oluşan maskeler ve bakım kürleridir. Nemlendirici hazırlamak için, yumurta sarısı ve sütle bir karışıma hazırlayabilirsiniz. Bir yumurtanın sarısı ve sütü karıştırarak, 10 veya 15 dakika yüzünüzde bekletip, sünger ve ılık suyla temizleyiniz. Haftada bir kez yapılabilir. Siyah noktalar için ise, bir limonun suyu ve yeter kadar yoğurtla maske hazırlanabilir.

EVDE YAPILACAK DOĞAL CİLT BAKIMLARI

Kırışıklıkların giderilmesi yönünde, 1 adet elma ve kaymak ile doğal maske hazırlayabilirsiniz. Bir elmayı soyarak, kaymak eklenir ve mikserde karıştırılır. Karışım bir süre yüzde tutularak daha sonra ılık suyla temizlenir. Yağlı ciltler için de, bal, limon suyu ve süt karıştırılarak sağlıklı ve özel bir maske hazırlanabilir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir