GECİKTİRİCİ İLAÇLAR İÇERİSİNDE NELER VAR

GECİKTİRİCİ İLAÇLAR İÇERİSİNDE NELER VAR

GECİKTİRİCİ İLAÇLAR İÇERİSİNDE NELER VAR

Sürekli olarak kullanırız ama kaçımız bir geciktirici ilaç içerisin de neler olduğunu merak ettik. Bunlar tabi ki her ürüne göre değişir. Yani her ürün içerisinde ortalama olarak farklı etken maddeler bulunmaktadır. Bunu farklılaştıran şey ise her birinin vücut içerisinde farklı reaksiyonlara sebebiyet vermesidir. Ancak hepsinin de ortak noktaları geciktirmeyi sağlamasıdır. Geciktiricilerin içerisinde bulunan etken maddeler aynı zaman da spreyler kremler ve ya haplara göre de değişiklik gösterebilir. Mesela genellikle spreyler içerisinde, lidokain ağırlıklı olarak bulunur.

Jel ve krem gibi sıvı şekiller de olanlar da ise genellikle benzokain ve ya lidokain bulunur. Kapsül yani hap şekilde olanlar da gingko, ginseng ve biloba ve ya hap şekilde olanlarda da tadalafil, sildenafil gibi etken maddeler bulunabilir. Bu kadar ayrılmasının en genel sebebi hepsinin de kullanım şeklinin farklı olmasıdır. Mesela lidokain hap olarak da üretilmiş olsa idi bazı sıkıntılar ortaya çıkardır. Çünkü lidokain aynı zaman da anestezi özelliği olan a bir etken maddedir. Diş hekimleri sprey anesteziler de içerisinde bu etken madde olanı çok kullanır. Geciktiren ilaçlar da özellikle de haplarda eğer bu anestezi özelliği olan etken madde kullanılır ise insanlar da uyuşmalar ve ya uyku hali hatta ha iktidarsızlık gibi problemler ile karşılaşılabilir.

GECİKTİRİCİ İLAÇLAR İÇERİSİNDE NELER VAR

Etken maddelerin dikkat edilir ise birçoğu aynı zamanda tıbbın başka alanlarında da kullanılmaktadır. Yani Geciktiren ilaçlar kesinlikle uydurma değildir. Bunun söylememizin sebebi bazı insanların bu ilaçları uydurma olarak görmesi ve kesinlikle bunlara inanmamasıdır. Oysaki böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bunun bu şekilde düşünülmesi için yapılacak en mantıklı şey uzman bir kişiye danışmaktır. Bu etken maddelerin ayrıca doğal oldukları da bilinmesi gerekir. Hepsi tamamen bitkilerden elde edilmektedir. Tabi bu etken maddelerin çok güzel bir özelliği daha vardır. etkileri çektiğin de vücut içerisin de kendi kendilerine yok olurlar ve ileriye dair hiçbir etkiyi de barındırmazlar. Bu onların bilinen en iyi özellikleridir.

Son yıllar da tıp alanın da bu tarz cinsel ürünler üzerine giderek daha da yeni şeyler yapılmaktadır. Zaten sprey ve kremler de bu doğrultu da üretilmiştir. Ne olur ise olsun Geciktiren ilaçlar kullanılmak istendiğin de hapları kullanmak yerine krem ve ya spreylerden kullanmak mantıklıdır. Hatta ha eğer mümkün ise ilk tercih sprey olmalıdır. Ancak bazı insanlar da spreyler pek işe yaramaz. Bu içerisindeki etken maddeden ve ya başka bir şeyden dolayı kaynaklanır. Böyle durumlar da mecburen haplara yönelmek zorunda kalınır. Tabi bunları kullanır iken önceden mutlaka bir doktora danışmak ve bu etken maddelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmek sağlık açısından önemli bir noktadır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir