Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Göz sağlığınıza önem veriyorsanız güneş gözlüğü seçimine de önem vermelisiniz. Güneş ışınlarına ve havadaki toz parçacıklarına karşı gözünüzü koruyan güneş gözlüğünün kalitesi oldukça önemlidir. Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edimeli konusunu birçok kişi bilmemektedir. Uv filtresi yüksek olan camları tercih etmek gözünüzü kanser, katarakt gibi göz hastalıklarından korur. Zararlı ışınlardan korunmak cilt sağlığınız açısından önemlidir. Eğer bütçeniz yeterli ise polikarbonat camlı güneş gözlüklerini tercih etmeniz önerilir.

 

Hem kaliteli hem de kırılmaya karşı dayanıklıdır. Ayrıca gözlüğün fiyatını belirleyen sebepler içinde kullanılan camın su tutmaması kolay çizilmemesi yer almaktadır. Polorize camlar görüş açısından oldukça iyidir ve gözünüzde meydana gelen yorgulunluğu azaltır.

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gözlük camının rengini seçerken ise ışık miktarını daha fazla azaltan modelleri seçmek uygun olacaktır. Eğer kışın karlı bir havada güneş gözlüğü takacaksanız kırmızı renkli camlar daha avantajlıdır. Ayrıca mavi renkli cam kullanımı da karlı havada net görmenize olanak tanır. Gözlük alırken alınan gözlüğün çerçevesine de dikkat etmek gerekir. Geniş çerçeveli gözlükler göze gelen ışınları en aza indirir.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir