Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı

 

Hamilelik sırasında cilt bakımı oldukça önemlidir. Cildinizi güneş ışınlarından korumanız gerekir. Koruyucu güneş kremleri kullanarak güneşin zararlı ışınlarından korunabilirsiniz. Cildin oldukça hassas olduğu hamilelik döneminde cildinize iyi bakmazsanız cildinizde lekeler oluşabilir. Güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması önem taşır.

 

Uzun bir süre güneşe maruz kalacaksanız belirli aralıklarla tekrar krem sürmeniz gerekir. Kilonun giderek artması ve aşırı terleme sebebiyle sık sık banyo yapılması önerilir. Pişik ve mantar gibi problemlerle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız haftada en az üç kere banyo yapmalı ve banyo sonrası iyice kurulanılmalısınız.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Kilo artışı sonucunda çatlaklar da meydana gelebilir. Aşırı gergin olan cilt çatlaklara neden olur. Bu nedenle masaj kremleri ve cilt yağları kullanmak oldukça yararlı olacaktır. Eğer ciltte çatlak oluşmuş ise erkenden tedavisi yapılmalıdır. İlerlemiş çatlakların tedavi edilmesi daha zordur. Hamilelik sırasında varislere karşı da dikkatli olmanız gerekir. Uzun süreli ayakta durmak varis oluşmasına sebep olabilir. Sık sık spor yapmalı ve düzenli olarak yürüşe çıkmalısınız. Varis çorabı giymek de oldukça faydalıdır. Uyandığınız gibi yatağınızdan kalkmadan varis çorabı giyebilirsiniz.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir